Halo! Jestem rolnikiem i chciałbym się spisać

Spis przez telefon to rozwiązanie stworzone z myślą o rolnikach, którzy nie posiadają komputera i dostępu do Internetu. Jest to metoda w pełni bezpieczna i wygodna – można się spisać w domu, bez konieczności kontaktu z osobami z zewnątrz. O możliwości spisania się przez telefon będą przypominać rachmistrze dzwoniąc od 16 września do rolników i proponując wypełnienie obowiązku spisowego w ten właśnie sposób.

Jeśli otrzymaliśmy list Prezesa GUS z zaproszeniem do udziału w Powszechnym Spisie Rolnym 2020, nie wyrzucajmy go. Od 1 września powinniśmy niezwłocznie przystąpić do spisu, korzystając z obowiązkowej metody samospisu internetowego.

Od 17 sierpnia pod numerem 22 279 99 99 będzie działać specjalna infolinia Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

Wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem pozwalającym dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo, a zebrane dane posłużą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych. Dlatego udział w spisie oraz udzielenie dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi jest w najlepszym interesie samych rolników.

Wójt Gminy Boguty-Pianki informuje, że wniosek w sprawie dofinansowania zadania pn.: "Transport i utylizacja eternitu z terenu gminy Boguty-Pianki" został pozytywnie rozpatrzony orzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

 

 

Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego.

Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

1 lipca 2020 roku ruszył nabór wniosków o świadczenie „Dobry start” oraz zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami.

Ośrodek Pomocy Społecznej w  Bogutach- Piankach uprzejmie informuje, że rozpoczynamy przyjmowanie wniosków o ustalenie prawa do świadczenia dobry start  dla uczniów rozpoczynających rok szkolny 2020/2021 oraz zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami na okres zasiłkowy 2020/2021- rok bazowy 2019.

W poniedziałek, 22 czerwca br. Nastąpiło uroczyste zakończenia realizacji zadania pod nazwą „Budowa drogi gminnej od m. Tymianki-Skóry do dr. Wojewódzkiej Nr 694” wykonywanego w ramach „FUNDUSZU DRÓG SAMORZĄDOWYCH”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Poseł na Sejm RP Henryk Kowalczyk, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Pan Marcin Grabowski, Starosta Ostrowski Pan Zbigniew Chrupek oraz Radna Powiatu Ostrowskiego Pani Eliza Drewnowska.