Ogłoszenia

Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii ze "Spotkania pod wiatrakiem"!

Po 10 letniej przerwie plac przy zabytkowym wiatraku w Drewnowie-Ziemakach znów zatętnił muzyką i gwarem. W niedzielne popołudnie 8 września setki ludzi mogły wziąć udział w „Spotkaniu pod wiatrakiem” zorganizowanym przez Wójta Gminy Boguty-Pianki oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bogutach-Piankach. Współorganizatorami byli Samorząd Województwa Mazowieckiego i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Partnerem wspierającym imprezę było Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej oraz Muzeum Rolnictwa im. Ks. K. Kluka w Ciechanowcu. Festyn był wspaniałą okazją do integracji mieszkańców gminy, prezentacji dorobku kulturalnego zespołów ludowych, lokalnych twórców, talentów dzieci i młodzieży z terenu gminy Boguty-Pianki.

Każdy uczestnik spotkania znalazł coś dla siebie. W programie imprezy były występy artystyczne dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych gminy Boguty-Pianki. Miłośnicy ludowego śpiewania mieli okazję posłuchać zespołów ludowych i śpiewaczych (między innymi Laskowianki, Nadbużanie, Kwiaty Polskie, Żurawiacy). Swój wokalny talent zaprezentowali młodzi artyści z Bogut. Specjalnie dla fanów mocniejszego uderzenia wystąpił Zespół Side off Band, którego różnorodny repertuar porwał do tańca niemal wszystkich uczestników. Wyczekiwana przez wszystkich gwiazda wieczoru Renata Dąbkowska z Zespołem Dystans swoim koncertem poruszyła nie tylko miłośników muzyki tanecznej. Występom towarzyszyła wystawa starych traktorów, stoiska z rękodziełem, stoiska gastronomiczne, plac zabaw dla dzieci, degustacja potraw regionalnych. Dodatkowa atrakcją była możliwość zwiedzania zabytkowego wiatraka koźlaka w towarzystwie pracownika muzeum, do którego należy obiekt. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tymiankach-Buciach i Klubu Seniora z Bogut przygotowały dla wszystkich uczestników pyszny posiłek, a o porządek i bezpieczeństwo podczas spotkania zadbali Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogutach-Piankach. Zorganizowano również warsztaty plastyczne dla dzieci, które prowadziły nauczycielki miejscowej szkoły oraz Międzysołecki Konkurs Kulinarny na potrawę z ziemniaka, w którym I nagrodę ufundował i wręczył Pan Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek. Festyn zakończyła dyskoteka z DJ-em Arturem Jasińskim.

Podziękowania należą się wielu mieszkańcom gminy, którzy zaangażowali się w przygotowania oraz sponsorom wspierającym działania organizatorów, a są nimi:

Zarząd Banku Spółdzielczego w Czyżewie

Centrum Ogrodnicze Zorza

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Trakt

Firma Mado - Andrzej Mróz

Firma Jawotex - Tymiński Żukowski

Dorota i Dariusz Wyszyńscy - T&D Stolarstwo Meblowe

Firma AWID - Andrzej Wyszyński

Grzegorz Majewski - Stolarstwo Meblowe

Firma Hortus - Beata i Paweł Dmochowscy

 Państwowy Zakład Ubezpieczeń - Ireneusz Boćkowski

Firma Mimar - Maria Głębocka

Firma Rollstal - Marcin Pawłowski

Sklep Spożywczo-Przemysłowy Olmar - Mirosław Zakrzewski

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Robert - Robert Godlewski

Sawik – Handel Maszynami Rolniczymi – Daniel Krajza i Arkadiusz Samsel